Jak talenty Gallupa przyczyniły się realizacji moich zawodowych marzeń.

Biznes / Blog / Ogólne / Osoby indywidualne

Jak talenty Gallupa przyczyniły się realizacji moich zawodowych marzeń.

Oto krótki wywiad z Jankiem, inżynierem, którego życie zawodowe po kilkunastu latach pracy zmieniło się diametralnie po wykonaniu i omówieniu działania jego silnych stron (talentów) Gallupa.

W jaki sposób i kiedy dowiedziałeś się o talentach Gallupa? 

Ze dwa-trzy lata temu od Darka – kolegi z siatkówki, który jest również coachem i wspiera ludzi w rozwoju osobistym. 

Co spowodowało że ostatecznie zdecydowałeś się wykonać test talentowy Gallupa i omówić jego wyniki?

Ciągle zmieniająca się moja sytuacja zawodowa, a także ciekawość oraz chęć lepszego zrozumienia siebie zarówno pod kątem kariery zawodowej jak i własnej osobowości. Chciałem w końcu ustabilizować swoją sytuację zawodową, więc rok temu stwierdziłem, że nadszedł czas żeby w końcu poznać swoje talenty. Wykonałem test, oraz omówiłem jego wyniki z Darkiem.

Jakie aspekty omówienia Twoich talentów najbardziej utkwiły ci w pamięci?

Ich analiza pod kątem własnych, głównych cech charakteru determinujących mnie  w życiu prywatnym ale i zawodowym i ich wspólne działanie. Okazało się, że w TOP 5 mam talenty, które świetnie się odnajdują w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi i rozmowami z nimi czyli że pasują do sprzedaży, lub wsparcia sprzedaży. Uzmysłowiłem sobie, że w życiu prywatnym korzystam z tych talentów, ale w dotychczasowej pracy, jako inżynier, wykorzystywałem je w niewielkim stopniu.

Co się stało później? Jakie działania podjąłeś?

Podjąłem decyzję, aby zmienić profil swojej działalności zawodowej – z inżyniera na doradztwo techniczne. Wysyłając kolejne CV, już na inne stanowiska, zamieszczałem tam  informacji o swoich talentach. 

W przeciągu niecałego miesiąca znalazłem nową pracę. Wkrótce po przyjęciu mnie do pracy, na nowe dla mnie stanowisko, zapytałem w firmie dlaczego właśnie mnie zatrudnili, bo mój profil zawodowy nie bardzo pasował do profilu firmy. Okazało się, że kluczowe były moje talenty, które znajdowały się w CV.

W jaki sposób to omówienie talentów pomogło ci w dokonaniu zawodowej zmiany?

Zmiana przyszła sama, wystarczyło przepracować swoją osobowość pod kątem talentów i zrozumienie siebie. Talenty i ich omówienie uświadomiły mi taką potrzebę oraz dostarczyły konkretów.

Co teraz dzieje się w Twoim życiu zawodowym?

Od momentu wykonania testów oraz ich analizy z Darkiem, nastąpił mój, bardzo szybki, rozwój osobisty i zawodowy, którego teraz największym potwierdzeniem jest rozpoczęcie pracy w innej, zagranicznej firmie, w której chciałem pracować już od czasu zakończenia studiów. Dopiero zmiana we mnie wynikająca z poznania talentów a przez to mój rozwój osobisty pozwoliły, po kilkunastu latach, zrealizować moje marzenia. Dalej bazuję na mojej wiedzy zdobytej na studiach i podczas późniejszej pracy, ale wykorzystuję ją w zupełnie inny sposób. W sposób, w którym mogę mieć także dużo bezpośrednich kontaktów z ludźmi, a to mnie motywuje i daje mi energię. Nie dość, że lubię to robić, to i teraz otrzymuję za to godziwe pieniądze.

Co się zmieniło w stosunku do poprzednio wykonywanego rodzaju pracy?

Charakter oraz zakres obowiązków – z projektanta inżyniera na inżyniera analityka biznesowego z odpowiedzialnością za kontakty z różnymi ludźmi i firmami w Europie północnej.

Jak się z czujesz z tymi zmianami?

Rewelacyjnie 🙂

A gdybyś mógł jednym – dwoma słowami określić to co się teraz dzieje Twoim w życiu zawodowym, to jakie słowa byłyby najbardziej adekwatne?

Samo zrozumienie, rozwój osobisty, stabilizacja 

Czy po swoich doświadczeniach z talentami Gallupa poleciłbyś pracę z nimi innym osobom?

Bez dwóch zdań. 

Jeśli tak to komu i dlaczego?

Każdemu kto chciałby lepiej zrozumieć siebie zarówno w życiu osobistym oraz zawodowym.

Każdemu kto myśli o zmianach pracy ale nie potrafi odnaleźć odpowiedniego kierunku.

Każdemu kto chciałby się rozwinąć w bieżącej pracy. 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 5 =